ד

ד"ר אמנון רפאל | amnon@rafael-law.co.il

ד"ר אמנון רפאל, הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים (LLB 1965) ובית-הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו-יורק (LLM 1969 ו-JSD 1970). ד"ר רפאל הוא המחבר של סדרת הספרים "מס הכנסה" - החיבור המקיף ביותר על מיסוי ישראלי. הוא כתב מספר רב של מאמרים בנושאי מס, וחיבר את הפרק על ישראל בסדרת Tax Management ובאנציקלופדיית המס של Spitz. ד"ר רפאל לימד מיסים באוניברסיטאות בישראל ומופיע תדיר בפני קהל מקצועי. ד"ר רפאל ייעץ לבנקים הישראלים הגדולים, חברות תעשייתיות ולרבים מבעלי ההון בישראל. ד"ר רפאל הופיע במספר רב של ערעורי מס הכנסה, כאשר אחדים מהם הפכו לתקדימים מנחים. הוא מייעץ לחברות רבות, העושות שימוש בתוכניות מס מיוחדות שלו לעסקיהן השוטפים, בעסקאות מיזוגים ורכישות, ולעת שינוי מבנה החזקותיהן. חלק נכבד מהפרקטיקה של ד"ר רפאל מוקדש למיסוי בינלאומי של חברות ובעלי-הון יחידים. ד"ר רפאל היה יו"ר של"ועדת רפאל", אשר המליצה על רפורמה יסודית בכללי המיסוי הבינלאומי של ישראל, חבר ב"ועדת שישינסקי", בשנת 1989, וב"ועדת בן-בסט", בשנת 2000, אשר המליצו על רפורמות משמעותיות במערכת המס הישראלית.
שלומי לזר

שלומי לזר | shlomi@rafael-law.co.il

שלומי לזר, הוא עורך-דין ורואה-חשבון מוסמך. הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים בחשבונאות וכלכלה (1997) ובמשפטים (2003) ומוסמך מאוניברסיטת חיפה בסטטיסטיקה (אקטואריה, 2005). הוא קיבל את רשיונו כרואה-חשבון בשנת 2004, לאחר שירות של שש שנים במחלקת התקציבים של משרד הבטחון וביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל. מאז שנת 2005, הוא מייעץ בתחומי דיני המס והתאגידים, ביחד עם ד"ר רפאל. רוב עיסוקו מתרכז בדיני מיסים ובעסקאות מורכבות, במיוחד אלה הקשורות בארגון מחדש של תאגידים, גיוסי הון לתעשיות הזנק ותכנון מס עבור קרנות הון סיכון ותעשיות הזנק. שלומי השתתף בכתיבת המהדורה הרביעית של כרך א' בסדרה "מס הכנסה" הנחשבת לחיבור המוביל בתחום בישראל ולעיתים קרובות הוא מפרסם, ביחד עם ד"ר רפאל, מאמרים בעניני מיסים בעיתונות הכלכלית ובכתבי עת מקצועיים.
אסף ששון

אסף ששון | assaf@rafel-law.co.il

אסף ששון הצטרף אל הפירמה כעורך דין בשנת 2015. אסף הוא עורך-דין ורואה-חשבון מוסמך, והוא מחזיק בתואר ראשון משולב במשפטים ובחשבונאות מהאוניברסיטה העברית. לפני הצטרפותו אל הפירמה התמחה אסף בבית המשפט המחוזי בירושלים אצל כב' הנשיא דוד חשין, וכן  במחלקת המסים באחד ממשרדי ראיית החשבון המובילים בתל-אביב. אסף שימש מספר שנים כעוזר הוראה וכמתרגל באוניברסיטה העברית בירושלים, במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט ובמרכז הבינתחומי הרצליה..
יהונתן אוליאל

יהונתן אוליאל | yehonatan@rafael-law.co.il

יהונתן אוליאל הצטרף אל הפירמה כעורך דין בשנת 2017. יהונתן הוא עורך-דין ורואה-חשבון מוסמך, והוא מחזיק בתואר ראשון משולב במשפטים ובחשבונאות מהאוניברסיטה העברית. לפני הצטרפותו אל הפירמה עבד יהונתן במשרד רואה חשבון פרטי, ולאחר מכן התמחה במחלקה הפיסקאלית בפרקליטות המדינה, וכן במחלקת המסים באחד ממשרדי ראיית החשבון המובילים בתל-אביב. יהונתן שימש כעוזר הוראה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בקורס "דיני תאגידים".
א. רפאל, ושות', עורכי דין | כל הזכויות שמורות  ©
Tivonet